Zemin Tesviye Şapları

Beefloor SL 510 Self Leveling Şap

Kalsiyum sülfat esaslı, polimer katkılar içeren, C20-F6 sınıfı, elle veya makine ile uygulanabilen, fabrika karışımı hazır kendinden yayılan zemin şapıdır. Zemin bozukluklarını düzelten, sıvı halde pompalanabilen ve mükemmel yayılan, düşük yüzey gerilimine sahip, çatlak ve kırıkların oluşmadığı yüksek performanslı üründür. Kendiliğinden yayılan 2-20mm hazır tesviye şapıdır.

Kullanım Alanları

Tüm yapılarda, iç mekânlarda kullanılabilir. Çimento, beton, kalsiyum sülfat ve asfalt zeminler için uygundur. Hafif yüke maruz zeminlerde, yoğun trafiğe maruz kalmayan yerlerde, özellikle yaya ya da tekerlekli ofis araçlarının kullanıldığı mekânlarda kullanılabilir. Seramik, granit, mermer, parke, laminat, halı ve PVC kaplama döşemeleri öncesinde yüzey tesviyesi amacı ile uygulanır. Transpalet veya kauçuk lastikli forklift gezen mekânlarda zemine binen yükün 20 N/mm 2’yi geçmemesine dikkat ediniz.

Yüzey Hazırlama

Uygulama

Teknik Özellikler

Sarfiyat

Her 1 m² alanın 1 mm’si için ortalama 1,5 kg Beefloor SL 510 kullanılır.

Depolama Beefloor SL 510

Malzeme orijinal ambalajında suya, dona ve ağır hava şartlarından korunarak depolanmalıdır. Depolanacak torbalar en fazla üst üste 7 torba gelecek şekilde istiflenmelidir.

Raf Ömrü Beefloor SL 510

Serin ve kuru ortamda depolama kurallarına uyulması durumunda ömrü maksimum 12 aydır.

Dikkat Beefloor SL 510

Beefloor SL 510 çimento içermesi nedeniyle su ile reaksiyona girdiğinde alkali yapı oluşturur. Cilt ile teması halinde bol su ile temizlenmelidir. Göz ile temasında doktora başvurulmalıdır. Tamamen sertleştiğinde fizyolojik ve ekolojik risk oluşturmaz.